כמה זמן לוקח לקבל תשובה מאת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד – עורך דין לתעבורה, ראש הועדה למכון הרפואי בלשכת עורכי הדין לישראל.

רבים חשים איימה ותסכול כאשר מתגלה להם כי עליהם לעבור בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. מירב התסכול, לרוב, נובע ממשך הזמן הארוך שעליהם להמתין עד לקבלת זימון לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וקבלת החלטה בעניינם.

במאמר זה, אפרט מהם זמני ההמתנה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מדוע הינם כה ארוכים, אציין כיצד ניתן לקצרו בצורה משמעותית ומה ניתן לעשות במקרה שהתשובה אינה לטעמנו.

 

מדוע זמני ההמתנה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינה כה ארוכים?

בשנת 2017, נוכחנו לגלות, על פי דוח מבקר המדינה, כי ישנם כ-60,000 נבדקים, אשר מבקשים רשיון נהיגה מאת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. יצויין, כי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בודק נהגים המבקשים רשיונות לרכבים מסוגים שונים. כלומר חלק גדול מן הנבדקים, מבקשים להעלות את דרגת רשיונם לרשיונות של משא כבד ורכב ציבורי, דבר אשר מאריך בהרבה את זמני הבדיקות של המכון הרפואי קהל נוסף.

לצערנו, קיימים רק שני מכונים רפואיים ברחבי הארץ. האחד בעיר תל אביב והשני בעיר חיפה. לדוגמא, נהג אשר מתגורר בעיר אילת מזומן לבדיקות במכון הרפואי בתל אביב. אשר על כן, כמות הנבדקים המתדפקים על דלתות המכון הרפואי הינה רבה ומרובה. הבשורה המשמחת, הינה כי בימים אלו צפוי להפתח מכון רפואי לבטיחות בדרכים נוסף אשר ימוקם בדרום הארץ.

מהו פרק הזמן שעלי להמתין עד לקבלת זימון לבדיקה מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בשל האמור בשאלה לעניין משך זמני ההמתנה לבדיקות במכון הרפואי, פרקי הזמן אותם נאלצים נהגים להמתין בשנת 2017 עמד על כ-שנה וחודשיים מהבקשה לקבלת רשיון נהיגה מאת משרד הרישוי ועד להחלטה סופית במשרד הרישוי בעניינו של הנהג.

בהחלט זמן ממושך.

האם ניתן לקצר זמן ההמתנה לתשובות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

כאומר, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עובד על מסת תיקים גדולה ביותר ועל כן זירוז זימוני הבדיקות וזירוז התשובות עליהם עלול להיות בעייתי. על אף האמור, בהחלט ניתן לזרז את הההליך. ניתן להעזר בעורך דין המתמחה בתחום לצורך זירוז משמעותי של כל ההליך.

האם קיימת אפשרות של מתן רשיון זמני מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

משרד הבריאות בכלל והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים בפרט, אינו עובד עם 'רשיונות זמניים'. בשנים האחרונות, ניתן לומר, כי המערכת אכן מתייעלת ומנסה להביא לקיצור הזמנים, אולם ברוב המקרים למצער, לא ניתן לקבל רשיון זמני.

היכן אוכל לקבל את תשובת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

תוכל להתקשר למוקד משרד הבריאות בטלפון כוכבית 5400 על מנת לברר היכן עומד התיק והאם ישנה תשובה סופית. אולם לקבלת התשובה, יש להגיע למשרד הרישוי פיסית או להמתין עד לשליחת למענך באמצעות דואר ישראל.

אם תשובת משרד הרישוי אינה מוצאת חן בעיני, מה כדאי לעשות ומהי הדרך המהירה ביותר לעשות זאת?

באם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המליץ שלא לאשר לי רשיון נהיגה, אזי שישנה אפשרות להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לועדת הערר אשר אחראית לדון על השגות המוגשות אליה בהרכב של שלושה רופאים. מומלץ ביותר להוועץ בעורך דין המומחה בתחום.

 

לסיכום,

אם רשיונך חשוב לך וזומנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פנה אלינו כעת לצורך יעוץ וסיוע לשמור על רשיונך.

 


האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחומו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-3011521

משרד עורכי דין דנה דוד

 

 

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *