אודם 14, פתח תקווה

052-9095430

זמינות מקסימלית

משרד: 077-3011521

מייל: dana@zd-law.co.il

תפריט
תפריט

ועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – המידע הבסיסי

תמונה מתוך ועדת הכנסת בעניין המכון הרפואי

עו"ד דנה דוד – יו"ר הועדה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בלשכת עורכי הדין לישראל

אז מהי בעצם ועדת הערר? האם אני חייב לערער על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לוועדת הערר? האם יש דרך לפנות ישירות לבית המשפט אם רישיוני נפסל? מה הסיכוי שיוחזר רישיוני בוועדת הערר? מה הסיכוי שבית המשפט יתערב בהחלטה של ועדת הערר שהחליטה החלטה דומה לזו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

כל התשובות לפניכם.

אז מהי בעצם ועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

ועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתקיימת על פי חוק, מטרתה להיות ערכאה שיפוטית עליונה. כפי שבית משפט המחוזי רשאי לדון בענייני בית המשפט השלום כך גם כאן ועדת הערר רשאית לדון בהחלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.  

האם אני חייב לערער על המכון הרפואי ?

לא. על פי החוק ניתנת לך הנהג זכות להגיש בקשה מחודשת לעיון על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שנה מיום מתן החלטתם שלא לאפשר לך לנהוג. יצויין כי ישנם מקרים בהם המכון הרפואי יבחר להגבילך יותר משנה עד הגשת בקשה מחודשת.  

דרך נוספת וקצרה הינה לפנות לוועדת הערר על המכון הרפואי בשאיפה שהועדה תשנה את החלטת המכון ותמליץ למשרד הרישוי להשיב לך את רישיונך או לתת לך רישיון כבד מזה שהיה לך – בהתאם לבקשתך.

האם יש אפשרות, לפסוח על ועדת הערר על המכון הרפואי ומיד עם קבלת התשובה מטעם המכון הרפואי לגשת לבית המשפט?

גם כן,  התשובה הינה שלילית. כיון שעל פי חוק עלינו למצות את ההליך עד תומו כלומר להראות כי מיצינו את כל הערכאות טרם הגעה לבית המשפט.  

מה הסיכוי שלי להחזיר את רשיוני בועדת הערר?

שאלת מיליון הדולר. אחרי שנים רבות של נסיון, אני בהחלט יכולה לעודד אתכם הנהגים כי בטיפול נכון, מתמחה בתחום ועדת הערר והמכון הרפואי בהחלט יכול להפוך את הקערה על פיה ולשכנע את ועדת הערר על המכון הרפואי כי שגה המכון הרפואי בהחלטתו שלא לאפשר לך לנהוג או שגה המכון הרפואי שלא לאפשר לך לקבל לידך רשיון נהיגה כבד יותר.

מה הסיכוי שבית המשפט יתערב בהחלטה של ועדת הערר?

יש לזכור היטב , כי בית המשפט אינו מוסמך להתערב בשיקולים רפואיים. על אף האמור,  ישנם לא מעט מקרים בהם השכלנו להגיע לבית המשפט המחוזי הדן בעניינים מנהליים ובית המשפט אכן התרשם כי החלטת ועדת הערר אינה יכולה להישאר כפי שהיא ודאג לאתגר את הפרקליטות בהצעות ראויות יותר.

כמה חשוב להתייעץ עם עורך דין לפני הגעה לוועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מאד. לעיתים הייעוץ הקצר שלכאורה נראה חסר חשיבות יכול להושיע נהג מהתליית רישיון של 3 שנים (!)

סעו בזהירות.

עו"ד דנה דוד, יו"ר הועדה למכון הרפואי בלשכת עורכי הדין לישראל

להצלת רשיונך חייג כעת : 077-30-11-521

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

עונש נהיגה בשכרות
בלוג
דנה דוד

עונש נהיגה בשכרות

כותבת ועורכת המאמר:  עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה רבים מלקוחותיי, אשר מוגש נגדם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, שואלים אותי בפחד מה יהיה

קרא עוד »
שלילת רישיון
בלוג
דנה דוד

נהג צעיר נהיגה בשכרות

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה ברף הגבוה במתחם העבירות תנועה. על כן, קבע המחוקק כי היא

קרא עוד »
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות