אודם 14, פתח תקווה

052-9095430

זמינות מקסימלית

משרד: 077-3011521

מייל: dana@zd-law.co.il

תפריט
תפריט

ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד – עורך דין לתעבורה, ראש הועדה למכון הרפואי בלשכת עורכי הדין לישראל.

נהגים רבים מקבלים מדי יום, זימון להבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. חלק מן הנהגים אינם מודעים כלל לתהליך ועוד פחות מודעים לעובדה, כי רשיונם עלול להשלל ועליהם לערער על החלטת השלילה לועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במאמר זה, אפרט בקצרה את הנושא.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הקרוי גם המרב"ד או מכון הארבעה, הינו הגוף האחראי לבחון כשירות רפואית בקרב נהגים. גוף זה, הינו גוף אשר שייך למשרד הבריאות, אולם נותן שירות למשרד הרישוי.

מהו ההליך מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בכל עת בו משרד הרישוי מקבל דיווח, באשר לספק לגבי כשירותו של נהג, הרי שמשרד הרישוי יעביר את המידע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. המכון הרפואי, הוא זה אשר אחראי על ביצוע בדיקות לאותו נהג, אשר לכאורה מיוחסת לו העדר כשירות רפואית לנהיגה בטוחה.

נהג אשר יזומן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חייב להתייצב לבדיקותיו ולא – רשיונו יותלה. לאחר סיום בדיקותיו במכון הרפואי, תגענה תשובותיו של המכון הרפואי בענינו למשרד הרישוי.

משרד הרישוי אמור לשלוח את תשובתו למענו של הנהג, אולם הדבר צפוי לקחת זמן לא מבוטל. במקרים מסויימים, רצוי לגשת למשרד הרישוי על מנת לבדוק את התשובה האמורה.

במידה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים המליץ שלא לאשר לנהג רשיון נהיגה או להתלות את רשיון נהיגתו הקיים, אזי שקיימת אפשרות להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לועדת הערר.

קראו בהרחבה על – שלילת רישיון

ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ניתן להגיש ערר לועדת הערר אשר יושבת בהרכב של שלושה רופאים וממוקמת בבית החולים תל השומר.

לועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כדאי וחשוב להגיע מיוצג על ידי עורך דין המתמצא היטב בתחום המכון הרפואי וועדת הערר, שכן, מדובר בהזדמנות אחת להעלות את טענותיך הרפואיות ו/או המשפטיות ולבוא בדין ודברים עם חברי הועדה.

ועדת ערר רשאית לקבל את הערר במלואו, בחלקו או חלילה להשאיר את התליית הרשיון מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים על כנה. יצויין, כי לועדה ישנה סמכות להשאיר את התליית רשיון הנהיגה של נהג למספר שנים ועל כן חשוב לבוא מיוצג וערוך היטב.

ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים כרוך בתשלום אגרה מטעם הנהג.

ערעור מנהלי על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לרוב, אינני ממליצה על הגשת ערעורים מנהליים על החלטת ועדת הערר ומירב המאמצים נעשים בועדת הערר, אולם במקרים מסוימים לא נותר מנוס, אלא לפנות לפתחו של בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לערעורים מנהליים. בית המשפט ידון בטענות משפטיות בלבד.

לסיכום,

זומנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים? כדאי שכבר כעת תיוועץ עם עורך דין. יתכן כי ייעוץ זה יחסוך התליית רשיון לתקופה לא מבוטלת והוצאות מיותרות.

 


שמרו על עצמכם ועל חופש תנועתכם

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחומו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

 

 

 

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

עונש נהיגה בשכרות
בלוג
דנה דוד

עונש נהיגה בשכרות

כותבת ועורכת המאמר:  עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה רבים מלקוחותיי, אשר מוגש נגדם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, שואלים אותי בפחד מה יהיה

קרא עוד »
שלילת רישיון
בלוג
דנה דוד

נהג צעיר נהיגה בשכרות

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה ברף הגבוה במתחם העבירות. על כן, קבע המחוקק כי היא תטמון

קרא עוד »
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות