פורום שאלות ותשובות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – שאלות ותשובות

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד – עורך דין לתעבורה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מהווה מאין זרוע רפואית של משרד הרישוי. כאשר משרד הרישוי מפנה אותנו להבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ככל הנראה, הוא מעוניין לבחון האם אנו כשרים לנהיגה. חשוב לדעת איך כדאי להתמודד מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ולפעול מולו בצורה הנכונה והבטוחה ביותר.

משרדנו אשר מטפל בתיקים רבים ומרובים נשאל שאלות רבות . להלן שאלות ותשובות נבחרות הנוגעות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים:

לפני כשנה, חיוותי ירידת סוכר, ניגשתי לרופא המשפחה, אשר דיווח עלי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים והמכון התלה לי את הרשיון לתקופה של שנה וביקש שאשלח מסמכים. האם אחרי שנה ישיבו לי את רשיון הנהיגה באופן אוטומטי?

לא. כ-חודשיים לפני תום השנה, עליך להגיש בקשה למכון הרפואי, תוך שאתה מצרף את כל המסמכים הרפואיים באשר לכשרותך הרפואית. גם אז, רשיונך עדיין מוטל בבדיקה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והתשובה תשלח אליך בדואר.

האם הרופא שאליו אני פונה במקרה של אפילפסיה / אירוע פרכוס, מחוייב לדווח עליי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

כאשר ישנו חשש, שהאירוע יפגע בכושר הנהיגה של הנהג- התשובה חיובית, כלומר רופא מחוייב בדיווח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים אולם, פעמים רבות

נתקלתי במקרים בהם רופא לא דיווח למכון הרפואי על מצב בריאותי גבולי.

עברתי התקף אפילפסיה, האם אוכל לקבל רשיון B, C, D?

רכב פרטי B-שנה מההתקף האחרון (יש מקרים של חצי שנה בלבד) עד 12 טון כלומר C – המתנה של 5 שנים מההתקף האחרון, רשיון D – בעייתי אך כמובן שכל מקרה יבדק לגופו והכל תלוי בנסיבות התיק וכיצד מציגים אותו.

שנה עברה מאז ההתקף האפילפטי. מה עלי לעשות?

נהדר. עליך לפנות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כחודשיים  לפני תום השנה , בבקשה מחודשת לקבלת רשיון הנהיגה. כבר מראש עליך להכין מכתב עדכני מהנוירולוג שלך ובדיקת e.e.g עדכנית – אלו חומרים אותם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ידרוש ממך. אולם לפני שאתה שולח אותם למכון, שלח לעורך הדין המומחה בתחום שיסביר לך  היכן הדברים עומדים.

הורשעתי בנהיגה תחת סמים, האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עלול להתלות את רשיוני?

שנו סיכוי, כי תוזמן למבדקים מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אך לאו דווקא סופו של התהליך בפסילת רשיונך! חשוב לדעת להתנהל נכון מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מתי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מחליט להפנות לבדיקת סמים והאם היא מתבצעת במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

אם יש בעברך עבירה הקשורה לסמים (שימוש, החזקה, סחר, נהיגה תחת השפעה וכיוצ״ב) יתכן ותידרש לבצע בדיקות שתן, אם אין בעברך עבירות

הקשורות לסמים, הסיכוי לדרישה זו הוא קלוש. הבדיקה מתבצעת במכון הרפואי לבטיחות בדרכים או במרכזים שנקבעו אליהם המכון הרפואי לבטיחות

בדרכים יפנה אותך.

מהי הפרוצדורה במקרה שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים יבקש ממני לגשת לבדיקות סמים?

ש הנדרשים בתום המבחנים ו/או שיחה עם פסיכולוג, לבצע 3 בדיקות שתן במרכזים שנקבעו על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. המכון הרפואי יזמן אותך בהתראה של שבועיים ימים לבדיקות אלו.

אציין, כי בנסיוני, נתקלתי בבדיקות סמים שנעשו ישירות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באותו המועד בו נדרש הנהג להגיע למכון הרפואי …

האם ראוי להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה , לפני שליחת הבקשה לחידוש רשיון נהיגה על ידי מכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

חשוב לכל הפחות לוועץ עם עורך דין לדיני תעבורה על מנת לדעת היכן אתה עומד. ואלו מסמכים להגיש או בעיקר  לא להגיש.

איך מבקשים רשיון לרכב ציבורי?

ניגשים למשרד הרישוי וממלאים את כל הטפסים המבוקשים (או דרך עורך הדין המומחה בתחום) לאחר מכן, יש לחכות שמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אשר יזמן אותך לבדיקות רפואיות.

אם לא תהיה כל בעיה והמכון הרפואי לא ידרוש מידע נוסף בעיניינך, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יעביר החלטתו למשרד הרישוי וככל הנראה מבחינה

רפואית – אתה כשיר להיות נהג ציבורי!

הגשתי בקשה לרכב ציבורי במשרד הרישוי, מהו המשך התהליך?

תוך כ-3 חודשים, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יזמן אותך לבצע בדיקות מטעמו או על ידי מי מטעמו (למשל מכון אדם, מכון מדיטון, מכון רום) או בפני

רופאים מומחים מטעמו. לאחר הבדיקות, (ואם לא תדרש להגיע פעם נוספת ו/או לא ידרש מידע מגופים שונים אודותיך), יסוכם התיק במכון הרפואי לבטיחות

בדרכים.

סיכום התיק יתבצע תוך כחודש ומשרד הרישוי יעדכן אותך באשר לתוצאה.

ביקשתי רשיון ציבורי ממשרד הרישוי וזומנתי על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדיקות. מה ההשפעה על כך ששוחררתי מהצבא על בסיס נפשי.

באופן כללי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתייחסים למספר פרטים כגון: גיל, מצב משפחתי, עבירות פליליות, עבירות תנועה, אשפוזים פסיכיאטרים,

שירות צבאי, שנות לימוד, עיסוק ועוד. במקרה שלך המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ככל הנראה ירצה לעיין בחומר רפואי אודותיך כולל מהברה"ן.

במקרים אלו, חשוב להתייעץ עם עורך דין המומחה בתחום טרם הופעה במכון.

אני מעוניין ברשיון ציבורי. אך גליון ההרשעות שלי אינו נקי. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לעיין בגליון ההרשעות? ואם כן, כמה זמן עלי לחכות מאז העבירה האחרונה?

בהתאם לבקשה לרשיון ציבורי עליך למלא ויתור על סודיות – המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יראה זאת. על פי התקנות, לרוב יהיה עליך להמתין 7 שנים

מיום העבירה האחרונה, אולם כל מקרה לגופו וישנם חריגים לכלל! חשוב לדעת כיצד להציג נכון את הדברים ומהן הנסיבות הקיימות בתיק.

הנני נהג מקצוע, כל כמה שנים אצטרך לעבור בדיקה רפואית?

נהג מקצועי ורכב כבד, תומך, מורה נהיגה, אמבולנס, חילוץ וכיבוי:

מגיל 60 עד גיל 70 בדיקה רפואית וחידוש הרישיון כל 5 שנים.

מגיל 70 בדיקה רפואית וחידוש הרישיון כל שנתיים

רכב פרטי ואופנוע- מגיל 70 עד גיל 80 בדיקה רפואית וחידוש הרישיון כל 5 שנים.

מגיל 80 בדיקה רפואית וחידוש הרישיון כל שנתיים

המכון הרפואי-מידע כללי

מאין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שואב את סמכותו?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכם, מקבל את סמכויותיו מכוח פקודת התעבורה ותקנות התעבורה.
החוק מתיר לגוף הקרוי, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים , לדרוש בדיקות רפואיות מנהג כאשר עולה חשש , כי נהיגתו מסוכנת לציבור. כלומר, ישנו חשש באשר לכושר נהיגתו.

מה ההגיון העומד מאחורי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו גוף אשר קיים רק בישראל והוא אמור להפחית את כמות התאונות בכבישי ישראל באמצעות הורדת נהגים אשר לכאורה אינם כשרים לנהיגה. אולם, החלטותיו אינן תמיד משקפות את המציאות.

מי עובד במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

במכון עובדים פסיכולוגים ורופאים שונים , אשר אמורים לאבחן את הנבדקים בצורה רצינית ומקיפה. אולם ,לעיתים עולה הרושם, כי הבדיקות לא נעשות באופן מעמיק ועל כך המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מחוייב להקפיד

מי מגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כפי שציינו, הנהגים הנבדקים על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בדרך כלל מגיעים לאחר שמגיעים נהגים אשר רופא או בית המשפט מתריע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על חשש בכושר נהיגתם לכאורה.
אציין, כי רבים מהנבדקים על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כשרים לחלוטין לנהיגה. אולם, בשל חשש קל שבקלים, אשר עולה מעברם התעבורתי ו/או הנפשי ו/או הפלילי ו/או הרפואי הם מוזמנים לבדיקות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

האם ניתן להתכונן לבדיקות המתבצעות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

לחלק מהבדיקות אכן ניתן להתכונן טרם הגעה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזוהי אחת הסיבות שרצוי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים בפר

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, דורש מבחנים זהים לכלל נבדקיו?

ישנן בדיקות לא מעטות אותן מבצע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים החל משאלון 600, דרך מבחן רורשך וכלה בשיחה עם פסיכולוג. ניתן להעריך מעיון מדוקדק בתיק הנהג, אלו בדיקות יבוצעו לו על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין לתעבורה לצורך התמודדות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

כפי שחולה הולך לרופא כאשר עולה אצלו בעיה רפואית, כך כדאי מנהג לעשות כאשר רשיונו נמצא בסכנה. לעיתים נהג אשר מתנהל מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדו, מוצא עצמו מסב לעצמו נזק רב שעורך הדין שנכנס לתיק מאוחר יותר מתקשה לתקן.

האם המכון הרפואי בדרכים מחליט לבדו ועל סמך הבדיקות הנעשות אצלו בלבד לענין רשיון הנהיגה של נהג?

על פניו, רק משרד הרישוי רשאי לקבל החלטה באשר למתן רשיון נהיגה, אולם בפועל, משרד הרישוי מסתמך על המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באופן כמעט תמידי כיון שאינו מבין בתחום הרפואי.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מסרב להציג בפני את החומר. האם יתכן ?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חייב לתת לך להתגונן ולהלחם על החזרת רשיונך ועל כן מחובתם לכל הפחות להראות את החומר לעורך דינך או לרופא המטפל בך.
במקרים שכאלו משרדנו מקבל את החומר אליו בכפוף להתחייבות שלא להציג את החומר בפני הנהג .

האם אוכל לדרוש הוצאות במידה והמכון הרפואי שגה בהחלטה לפסול לי את הרשיון?

על פי החוק היבש, אכן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט לפסול את רשיון נהיגתך, אולם יש לעמוד על הסיבות על בסיסן החליט לפסול את הרשיון. אם הסיבות המצאו כסיבות שגויות או לא רלוונטיות, תוכל לדרוש באמצעות הליך משפטי הוצאות כספיות מהמכון הרפואי וממשרד התחבורה

מהו משך הזמן מרגע זימוני למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועד לקבלת רשיוני?

אם אינך מיוצג, התהליך יכול להתפרס על חצי שנה! (צריך המון סבלנות) אולם, אם אתה מיוצג סביר שהתהליך יתקצר בהרבה.

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לפסול לי את הרשיון אם לא התייצבתי לבדיקות מטעמו?

כן בהחלט והוא אף נוהג לעשות כן.

ביקשתי רשיון לאוטובוס והתחרטתי, האם אני חייב להודיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על משיכת החלטתי?

כן אחרת כל דרגות רשיונותך יותלו.

ביקשתי רשיון נהיגה למונית ופסלו לי את רשיון הנהיגה לרכב פרטי. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרים רשאי לעשות כן?

כן .לצערנו הוא אכן רשאי לעשות כן, למרות שהדבר נשמע מאד לא הוגן כלפיך. חשוב לדעת כיצד להתמודד מול המכון הרפואי, על מנת להשיב את הרשיון אליך גם את הרכב הפרטי וגם את הרשיון הציבורי.

מהי ועדת ערר בעררים על החלטותיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

ועדת ערר הינה ועדה אשר מונה 3 רופאים (כרגע ישנה חפיפה בין הרופאים ועל כן פאנל הרופאים רחב יותר)
הועדה ממונה על בחינת ההחלטות, אשר התקבלו בהמלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
ישנן המלצות רבות שאותן נותן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ולטענת הנהג לא ניתנו על סמך שיקול דעת מעמיק או אף ניתנו תוך שיקול דעת מוטעה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
במצב שכזה נדרשת ועדת ערר לתת דעתה על ההחלטה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מהן התשובות אותן רשאית לתת ועדת ערר?

ועדת ערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאית להשיב את רשיון הנהיגה של הנהג, להתלותו ,להשאיר את ההחלטה על כנה (כלומר שלא לתת רשיון) או להשיב את רישיון הנהיגה, אך בתנאים מסוימים (כמו חיוב שימוש במשקפים באת נהיגה, טיפול תרופתי וכדומה).
כמובן שהשאיפה שלנו תהיה שרשיון הנהיגה יחזור במלואו ולכל דרגות הרכבים אותם אנו מבקשים.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פסל לי את הרשיון הנהיגה מהם הסיכויים לקבל שוב את רשיון הנהיגה שלי?

שאלת השאלות. לא ניתן לדעת מהם הסיכויים, שכן כל תיק עומד לגופו ועל כל תיק להבדק על ידי מומחה אשר מתמחה בהתנהלות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על מנת לתת את חוות דעתו

אם גם ועדת ערר לא אשרה לי לקבל רשיון נהיגה. מה עושים?

על החלטות ועדת ערר , ממונה בית משפט המחוזי. אולם, בבית המשפט יש לטעון טענות משפטיות בלבד ולא רפואיות. בית משפט יכול לתת דעתו לענין התנהלות ההליך ולעניין העקרונות המשפטיים שעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועל ועדת ערר להקפיד עליהם.
לא פעם בית המשפט נתן דעתו על התנהלות חריגה מצד ועדת ערר ודרש להשיב לנהג את רשיונו לאלתר.

ועדת ערר- שאלות ותשובות מאת דנה דוד – עורך דין לתעבורה

האם המכון הרפואי בדרכים מחליט לבדו ועל סמך הבדיקות הנעשות אצלו בלבד לענין רשיון הנהיגה של נהג?

על פניו, רק משרד הרישוי רשאי לקבל החלטה באשר למתן רשיון נהיגה, אולם בפועל, משרד הרישוי מסתמך על המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באופן כמעט תמידי כיון שאינו מבין בתחום הרפואי.

כאשר ביקשתי את החומר הרפואי בענייני מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הם סרבו לתת לי אותו האם יש למכון הרפואי לבטיחות בדרכים זכות לא להראות לי את החומר בענייני?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חייב לתת לך להתגונן ולהלחם על החזרת רשיונך ועל כן מחובתם לכל הפחות להראות את החומר לעורך דינך או לרופא המטפל בך.
במקרים שכאלו משרדנו מקבל את החומר אליו בכפוף להתחייבות שלא להציג את החומר בפני הנהג .

נערכה לי שיחה קצרה מאד עם פסיכולוג והוא החליט שלא לאשר לי לנהוג. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט כזו החלטה על סמך בדיקה של 2 דקות?

על פי החוק היבש, אכן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט לפסול את רשיון נהיגתך אולם יש לעמוד על הסיבות על בסיסן החליט לפסול את הרשיון. אם הסיבות המצאו כסיבות שגויות או לא רלוונטיות, תוכל לדרוש באמצעות הליך משפטי הוצאות כספיות מהמכון הרפואי וממשרד התחבורה

מהו משך הזמן מרגע זימוני למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועד לקבלת רשיוני?

אם אינך מיוצג, התהליך יכול להתפרס על חצי שנה! (צריך המון סבלנות) אולם, אם אתה מיוצג סביר שהתהליך יתקצר בהרבה.

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לפסול לי את הרשיון אם לא התייצבתי לבדיקות מטעמו?

כן בהחלט והוא אף נוהג לעשות כן.

ביקשתי רשיון לאוטובוס והתחרטתי, האם אני חייב להודיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על משיכת החלטתי?

כן אחרת כל דרגות רשיונותך יותלו.

ביקשתי רשיון נהיגה למונית ופסלו לי את רשיון הנהיגה לרכב פרטי. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרים רשאי לעשות כן?

כן .לצערנו הוא אכן רשאי לעשות כן, למרות שהדבר נשמע מאד לא הוגן כלפיך. חשוב לדעת כיצד להתמודד מול המכון הרפואי, על מנת להשיב את הרשיון אליך גם את הרכב הפרטי וגם את הרשיון הציבורי.

ועדת ערר בעררים על החלטותיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

ועדת ערר הינה ועדה אשר מונה 3 רופאים (כרגע ישנה חפיפה בין הרופאים ועל כן פאנל הרופאים רחב יותר)
הועדה ממונה על בחינת ההחלטות, אשר התקבלו בהמלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
ישנן המלצות רבות שאותן נותן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ולטענת הנהג לא ניתנו על סמך שיקול דעת מעמיק או אף ניתנו תוך שיקול דעת מוטעה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
במצב שכזה נדרשת ועדת ערר לתת דעתה על ההחלטה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מהן התשובות אותן רשאית לתת ועדת ערר?

ועדת ערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאית להשיב את רשיון הנהיגה של הנהג, להתלותו ,להשאיר את ההחלטה על כנה (כלומר שלא לתת רשיון) או להשיב את רישיון הנהיגה, אך בתנאים מסוימים (כמו חיוב שימוש במשקפים באת נהיגה, טיפול תרופתי וכדומה).
כמובן שהשאיפה שלנו תהיה שרשיון הנהיגה יחזור במלואו ולכל דרגות הרכבים אותם אנו מבקשים.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פסל לי את הרשיון הנהיגה מהם הסיכויים לקבל שוב את רשיון הנהיגה שלי?

שאלת השאלות. לא ניתן לדעת מהם הסיכויים, שכן כל תיק עומד לגופו ועל כל תיק להבדק על ידי מומחה אשר מתמחה בהתנהלות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על מנת לתת את חוות דעתו

אם גם ועדת ערר לא אשרה לי לקבל רשיון נהיגה. מה עושים?

על החלטות ועדת ערר , ממונה בית משפט המחוזי. אולם, בבית המשפט יש לטעון טענות משפטיות בלבד ולא רפואיות. בית משפט יכול לתת דעתו לענין התנהלות ההליך ולעניין העקרונות המשפטיים שעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועל ועדת ערר להקפיד עליהם.
לא פעם בית המשפט נתן דעתו על התנהלות חריגה מצד ועדת ערר ודרש להשיב לנהג את רשיונו לאלתר.

קיבלתי זימון על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. האם אני חייב להתייצב?

כן. באם לא תתיצב קיימת בחוק זכות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים להתלות את רשיונך עד שתתייצב ותבדק.

לא קיבלתי זימון בדואר, למכון הרפואי לבטיחות בדרכים , אולם לפתע נודע לי, כי רשיוני נפסל. האם יש מה לעשות?

וודאי . פנה לעורך דין מומחה על מנת שישיב לך את רשיונך.

ביקשתי ממשרד הרישוי רשיון ציבורי, עברו כבר כמה חודשים וטרם קיבלתי תשובה.

אתה יכול לגשת פיזית למכון הרפואי לבטיחות בדרכים או לפנות לעורך דין המומחה בתחום על מנת שיפתור לך את הבעיה במהרה.

האם עורך דין לדיני תעבורה – יכול לבדוק בשמי היכן נמצא התיק והאם התשובה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים תגיע אלי בקרוב?

עורך דין לדיני תעבורה יכול בהחלט לנסות ולבדוק עבורך היכן עומד התיק. פעמים רבות משרדנו העלה סיבות טובות מדוע ישנו טעם להקדים את תשובת המכון הרפואי ובכך "לקדם" את התיק.
לנוחיותיך: קבלת קהל במכון בתל אביב: ביום ג׳ בין השעות 12:00-14:00, קבלת קהל במכון בחיפה ביום ה בין השעות: 8:00-12:00

עלי לבצע קורס נהיגה מונעת עקב שלילה בגין נקודות, אך הקורס נפתח רק בעוד זמן רב. מה אני אמור לעשות בינתיים?

עליך להרשם לקורס במקום הקרוב למקום מגוריך, אחר מכן תפנה למשרד הרישוי ותציג את אסמכתת הרישום לקורס. המשרד יספק לך רשיון זמני לחצי שנה.

היכן נרשמים לקורס נהיגה מונעת?

הקורסים מתבצעים על ידי 2 גופים :״רשת עמל״ ו ״האוניברסיטה הפתוחה״. עליך להתקשר אחת עם אחד הגופים ולמצא את המיקום הנוח ביותר עבורך.
לנוחיותך להלן מספרי הטלפון: ״עמל״ טל : 052-9998822, אונ׳ פתוחה 09-7782255.

מהו הטופס הירוק כמה זמן תוקפו?

הטופס הירוק הינו ההצהרה הבריאותית שמו רש"ל 18 ותוקפו שנתיים ימים באם ההפניה של משרד הרישוי שבידך בתוקף כמובן.

היכן אני אמור לשלם את האגרה ?

את האגרה ניתן לשלם בדואר (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שולח את ההפנייה יחד עם דרישה לתשלום אגרה) או באמצעות אתר האינטרנט של המכון הרפואי. יש להדפיס אישור התשלום ולשמור בעת הצורך.

האם ניתן לקבל פטור מהאגרות הגבוהות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

ניתן להגיש בקשה למנהל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, תוך צירוף כל המסמכים התומכים בסיבות למתן הפטור. יתכן ותקבל פטור חלקי, מלא או ש…כלל לא תקבל פטור.

לאחר שנה של התליית רשיון עקב מצב רפואי – האם עלי לבצע טסט ותיאוריה?

אם הפסילה נעשתה על ידי בית המשפט אזי שלאחר שנה תאלץ לבצע טסט ותיאוריה.
אם הפסילה היא מטעמי אי כושר נהיגה אזי שמשרד הרישוי בדרך לא אמור לדרוש מבחנים אלו בפסילה של פחות משנתיים ימים

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לשאול אותי כל העולה על רוחו?

בהחלט לא! זהו אחד היתרונות לבוא מיוצג על ידי עורך דין לדיני התעבורה. עורך הדין שלך אמור להגן עליך מפני מקרים כאלו והרבה אחרים

קיבלתי פסק דין בו נשלל רשיוני ל-60 יום, ביום ה-61 הנני רשאי לנהוג?

ברגע שהפקדת את הרשיון במזכירות בית המשפט קיבלת אישור הפקדת רשיון. מהיום הרשום באישור זה עליך למנות 61 יום, לגשת למשרד הרישוי יחד עם כתב האישום וגזר הדין ושם ינפיקו לך רשיון זמני.

ברצוני להגיש ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כיצד אשיג את החומר הרפואי בענייני?

את החומר הרפואי יש לדרוש מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בדרך כלל עורך הדין המומחה בתחום דורש את החומר בשבילך, מנתח אותו ומורה לך כיצד לפעול או שפועל בשמך.

כיצד פונים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

תל אביב: מענה טלפוני אנושי ימים א-ה בשעות 08:00-12:00
קבלת קהל לברורים: ימי שלישי, בשעות 12:00-14:00
חיפה: מענה טלפוני אנושי ימים א-ה בשעות 08:00-12:00
קבלת קהל לבירורים: ימי חמישי, בשעות 08:00-10:00

משרד הרישוי סרב לתת לי רשיון ציבורי. עד מתי אני יכול להגיש ערר?

תוך 30 יום מהיום בו משרד הרישוי נתן החלטתו ושלל את רשיונך. מומלץ לשכור עורך דין שהוא יגיש בשמך את הערר ויכוון אותך לאורך כל ההליך

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המליץ לשלול את רשיוני ואנני חושב שבצדק. מה עלי לעשות על מנת להשיבו?

עליך להשיג על המלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על ידי פניה לועדת ערר, מומלץ להעזר בעורך דין לדיני תעבורה טרם פניה לועדה. אם גם בדרך זו, נחלת כשלון, ניתן להגיש ערעור על ועדת הערר לבית המשפט המחוזי.

נותרו לי יומים להגשת ערר ואין סיכוי שאספיק להכין את כל החומר שברצוני להעביר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים- האם יש אפשרות לבקש אורכה?

ניתן לשלוח ערר פורמלי בלבד (כלומר ערר בלתי מנומק) וברגע שיתאפשר לך, יש לשלוח ערר מנומק היטב.

בית המשפט נטל ממני את רשיון הנהיגה בשל נהיגה בשכרות. ביצעתי תיאוריה וטסט ועברת את שניהם, אך טרם קיבלתי את הרישיון למרות שאמרו לי שזה עניין של יום עד שזה מעודכן במשרד הרישוי,יכול להיות שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים גם רוצה לבדוק אותי?

רבים מהמורשעים בעבירה זו מופנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים עוד טרם הפניה לביצוע מבחן תיאוריה וטסט, גם אם ביצעת כבר מבחנים אלו יתכן והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים גם הוא ירצה לבדוק אותך.

מתי יש להגיש בקשה לבדיקה מחודשת?

במכתב בו נכתב לך שרשיונך נשלל לתקופה קצובה, מצוי המועד בו תוכל להגיש בקשה לבדיקה מחודשת. חשוב להגיש את הבקשה בזמן כיון שזמני ההמתנה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – ארוכים

מדוע עלי לשכור עורך דין לדיני התעבורה בתיק שמתנהל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

רבים מלקוחותי נגשו לבד ללא עורך דין ונחלו כשלון. במצב שכזה, לעורך הדין, העבודה קשה יותר כיון שעליו לתקן את טעויות העבר שנעשו על ידי הנבדק (שלפעמים אינן ברות תיקון) וכן לטעון מחדש את הטענות הנכונות. כדאי להמנע ממצב זה. יתר על כן, אדם שאינו בקיא בתחום יכול לפגוע בסיכוייו לקבל רשיון נהיגה מבלי לדעת זאת

קיבלתי זימון על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. האם אני חייב להתייצב?

כן. באם לא תתיצב קיימת בחוק זכות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים להתלות את רשיונך עד שתתייצב ותבדק.

לא קיבלתי זימון בדואר, למכון הרפואי לבטיחות בדרכים , אולם לפתע נודע לי, כי רשיוני נפסל. האם יש מה לעשות?

וודאי . פנה לעורך דין מומחה על מנת שישיב לך את רשיונך.

ביקשתי ממשרד הרישוי רשיון ציבורי, עברו כבר כמה חודשים וטרם קיבלתי תשובה.

אתה יכול לגשת פיזית למכון הרפואי לבטיחות בדרכים או לפנות לעורך דין המומחה בתחום על מנת שיפתור לך את הבעיה במהרה.

האם עורך דין לדיני תעבורה – יכול לבדוק בשמי היכן נמצא התיק והאם התשובה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים תגיע אלי בקרוב?

עורך דין לדיני תעבורה יכול בהחלט לנסות ולבדוק עבורך היכן עומד התיק. פעמים רבות משרדנו העלה סיבות טובות מדוע ישנו טעם להקדים את תשובת המכון הרפואי ובכך "לקדם" את התיק.
לנוחיותיך: קבלת קהל במכון בתל אביב: ביום ג׳ בין השעות 12:00-14:00, קבלת קהל במכון בחיפה ביום ה בין השעות: 8:00-12:00

עלי לבצע קורס נהיגה מונעת עקב שלילה בגין נקודות, אך הקורס נפתח רק בעוד זמן רב. מה אני אמור לעשות בינתיים?

עליך להרשם לקורס במקום הקרוב למקום מגוריך, אחר מכן תפנה למשרד הרישוי ותציג את אסמכתת הרישום לקורס. המשרד יספק לך רשיון זמני לחצי שנה.

היכן נרשמים לקורס נהיגה מונעת?

הקורסים מתבצעים על ידי 2 גופים :״רשת עמל״ ו ״האוניברסיטה הפתוחה״. עליך להתקשר אחת עם אחד הגופים ולמצא את המיקום הנוח ביותר עבורך.
לנוחיותך להלן מספרי הטלפון: ״עמל״ טל : 052-9998822, אונ׳ פתוחה 09-7782255.

מהו הטופס הירוק כמה זמן תוקפו?

הטופס הירוק הינו ההצהרה הבריאותית שמו רש"ל 18 ותוקפו שנתיים ימים באם ההפניה של משרד הרישוי שבידך בתוקף כמובן.

היכן אני אמור לשלם את האגרה ?

את האגרה ניתן לשלם בדואר (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שולח את ההפנייה יחד עם דרישה לתשלום אגרה) או באמצעות אתר האינטרנט של המכון הרפואי. יש להדפיס אישור התשלום ולשמור בעת הצורך.

האם ניתן לקבל פטור מהאגרות הגבוהות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

ניתן להגיש בקשה למנהל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, תוך צירוף כל המסמכים התומכים בסיבות למתן הפטור. יתכן ותקבל פטור חלקי, מלא או ש…כלל לא תקבל פטור.

לאחר שנה של התליית רשיון עקב מצב רפואי – האם עלי לבצע טסט ותיאוריה?

אם הפסילה נעשתה על ידי בית המשפט אזי שלאחר שנה תאלץ לבצע טסט ותיאוריה.
אם הפסילה היא מטעמי אי כושר נהיגה אזי שמשרד הרישוי בדרך לא אמור לדרוש מבחנים אלו בפסילה של פחות משנתיים ימים

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לשאול אותי כל העולה על רוחו?

בהחלט לא! זהו אחד היתרונות לבוא מיוצג על ידי עורך דין לדיני התעבורה. עורך הדין שלך אמור להגן עליך מפני מקרים כאלו והרבה אחרים

קיבלתי פסק דין בו נשלל רשיוני ל-60 יום, ביום ה-61 הנני רשאי לנהוג?

ברגע שהפקדת את הרשיון במזכירות בית המשפט קיבלת אישור הפקדת רשיון. מהיום הרשום באישור זה עליך למנות 61 יום, לגשת למשרד הרישוי יחד עם כתב האישום וגזר הדין ושם ינפיקו לך רשיון זמני.

ברצוני להגיש ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כיצד אשיג את החומר הרפואי בענייני?

את החומר הרפואי יש לדרוש מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בדרך כלל עורך הדין המומחה בתחום דורש את החומר בשבילך, מנתח אותו ומורה לך כיצד לפעול או שפועל בשמך.

כיצד פונים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

תל אביב: מענה טלפוני אנושי ימים א-ה בשעות 08:00-12:00
קבלת קהל לברורים: ימי שלישי, בשעות 12:00-14:00
חיפה: מענה טלפוני אנושי ימים א-ה בשעות 08:00-12:00
קבלת קהל לבירורים: ימי חמישי, בשעות 08:00-10:00

משרד הרישוי סרב לתת לי רשיון ציבורי. עד מתי אני יכול להגיש ערר?

תוך 30 יום מהיום בו משרד הרישוי נתן החלטתו ושלל את רשיונך. מומלץ לשכור עורך דין שהוא יגיש בשמך את הערר ויכוון אותך לאורך כל ההליך

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המליץ לשלול את רשיוני ואנני חושב שבצדק. מה עלי לעשות על מנת להשיבו?

עליך להשיג על המלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על ידי פניה לועדת ערר, מומלץ להעזר בעורך דין לדיני תעבורה טרם פניה לועדה. אם גם בדרך זו, נחלת כשלון, ניתן להגיש ערעור על ועדת הערר לבית המשפט המחוזי.

ותרו לי יומים להגשת ערר ואין סיכוי שאספיק להכין את כל החומר שברצוני להעביר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים- האם יש אפשרות לבקש אורכה?

ניתן לשלוח ערר פורמלי בלבד (כלומר ערר בלתי מנומק) וברגע שיתאפשר לך, יש לשלוח ערר מנומק היטב.

בית המשפט נטל ממני את רשיון הנהיגה בשל נהיגה בשכרות. ביצעתי תיאוריה וטסט ועברת את שניהם, אך טרם קיבלתי את הרישיון למרות שאמרו לי שזה עניין של יום עד שזה מעודכן במשרד הרישוי,יכול להיות שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים גם רוצה לבדוק אותי?

רבים מהמורשעים בעבירה זו מופנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים עוד טרם הפניה לביצוע מבחן תיאוריה וטסט, גם אם ביצעת כבר מבחנים אלו יתכן והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים גם הוא ירצה לבדוק אותך.

מתי יש להגיש בקשה לבדיקה מחודשת?

במכתב בו נכתב לך שרשיונך נשלל לתקופה קצובה, מצוי המועד בו תוכל להגיש בקשה לבדיקה מחודשת. חשוב להגיש את הבקשה בזמן כיון שזמני ההמתנה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – ארוכים

מדוע עלי לשכור עורך דין לדיני התעבורה בתיק שמתנהל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

רבים מלקוחותי נגשו לבד ללא עורך דין ונחלו כשלון. במצב שכזה, לעורך הדין, העבודה קשה יותר כיון שעליו לתקן את טעויות העבר שנעשו על ידי הנבדק (שלפעמים אינן ברות תיקון) וכן לטעון מחדש את הטענות הנכונות. כדאי להמנע ממצב זה. יתר על כן, אדם שאינו בקיא בתחום יכול לפגוע בסיכוייו לקבל רשיון נהיגה מבלי לדעת זאת

מי מגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כפי שציינו, הנהגים הנבדקים על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בדרך כלל מגיעים לאחר שמגיעים נהגים אשר רופא או בית המשפט מתריע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על חשש בכושר נהיגתם לכאורה.
אציין, כי רבים מהנבדקים על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כשרים לחלוטין לנהיגה. אולם, בשל חשש קל שבקלים, אשר עולה מעברם התעבורתי ו/או הנפשי ו/או הפלילי ו/או הרפואי הם מוזמנים לבדיקות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

האם ניתן להתכונן לבדיקות המתבצעות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

לחלק מהבדיקות אכן ניתן להתכונן טרם הגעה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזוהי אחת הסיבות שרצוי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים בפרט.

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, דורש מבחנים זהים לכלל נבדקיו?

ישנן בדיקות לא מעטות אותן מבצע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים החל משאלון 600, דרך מבחן רורשך וכלה בשיחה עם פסיכולוג. ניתן להעריך מעיון מדוקדק בתיק הנהג, אלו בדיקות יבוצעו לו על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין לתעבורה לצורך התמודדות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

כפי שחולה הולך לרופא כאשר עולה אצלו בעיה רפואית, כך כדאי מנהג לעשות כאשר רשיונו נמצא בסכנה. לעיתים נהג אשר מתנהל מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדו, מוצא עצמו מסב לעצמו נזק רב שעורך הדין שנכנס לתיק מאוחר יותר מתקשה לתקן.

האם המכון הרפואי בדרכים מחליט לבדו ועל סמך הבדיקות הנעשות אצלו בלבד לענין רשיון הנהיגה של נהג?

על פניו, רק משרד הרישוי רשאי לקבל החלטה באשר למתן רשיון נהיגה, אולם בפועל, משרד הרישוי מסתמך על המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באופן כמעט תמידי כיון שאינו מבין בתחום הרפואי.

כאשר ביקשתי את החומר הרפואי בענייני מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הם סרבו לתת לי אותו האם יש למכון הרפואי לבטיחות בדרכים זכות לא להראות לי את החומר בענייני?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חייב לתת לך להתגונן ולהלחם על החזרת רשיונך ועל כן מחובתם לכל הפחות להראות את החומר לעורך דינך או לרופא המטפל בך.
במקרים שכאלו משרדנו מקבל את החומר אליו בכפוף להתחייבות שלא להציג את החומר בפני הנהג .

נערכה לי שיחה קצרה מאד עם פסיכולוג והוא החליט שלא לאשר לי לנהוג. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט כזו החלטה על סמך בדיקה של 2 דקות?

על פי החוק היבש, אכן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט לפסול את רשיון נהיגתך אולם יש לעמוד על הסיבות על בסיסן החליט לפסול את הרשיון. אם הסיבות המצאו כסיבות שגויות או לא רלוונטיות, תוכל לדרוש באמצעות הליך משפטי הוצאות כספיות מהמכון הרפואי וממשרד התחבורה

מהו משך הזמן מרגע זימוני למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועד לקבלת רשיוני?

אם אינך מיוצג, התהליך יכול להתפרס על חצי שנה! (צריך המון סבלנות) אולם, אם אתה מיוצג סביר שהתהליך יתקצר בהרבה

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לפסול לי את הרשיון אם לא התייצבתי לבדיקות מטעמו?

כן בהחלט והוא אף נוהג לעשות כן.

ביקשתי רשיון לאוטובוס והתחרטתי, האם אני חייב להודיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על משיכת החלטתי?

כן אחרת כל דרגות רשיונותך יותלו.

ביקשתי רשיון נהיגה למונית ופסלו לי את רשיון הנהיגה לרכב פרטי. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרים רשאי לעשות כן?

כן .לצערנו הוא אכן רשאי לעשות כן, למרות שהדבר נשמע מאד לא הוגן כלפיך. חשוב לדעת כיצד להתמודד מול המכון הרפואי, על מנת להשיב את הרשיון אליך גם את הרכב הפרטי וגם את הרשיון הציבורי.

האם ניתן להתכונן לבדיקות המתבצעות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ?

לחלק מהבדיקות אכן ניתן להתכונן טרם הגעה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזוהי אחת הסיבות שרצוי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים בפרט

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, דורש מבחנים זהים לכלל נבדקיו?

ישנן בדיקות לא מעטות אותן מבצע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים החל משאלון 600, דרך מבחן רורשך וכלה בשיחה עם פסיכולוג. ניתן להעריך מעיון מדוקדק בתיק הנהג, אלו בדיקות יבוצעו לו על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין לתעבורה לצורך התמודדות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

כפי שחולה הולך לרופא כאשר עולה אצלו בעיה רפואית, כך כדאי מנהג לעשות כאשר רשיונו נמצא בסכנה. לעיתים נהג אשר מתנהל מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדו, מוצא עצמו מסב לעצמו נזק רב שעורך הדין שנכנס לתיק מאוחר יותר מתקשה לתקן.

האם המכון הרפואי בדרכים מחליט לבדו ועל סמך הבדיקות הנעשות אצלו בלבד לענין רשיון הנהיגה של נהג?

על פניו, רק משרד הרישוי רשאי לקבל החלטה באשר למתן רשיון נהיגה, אולם בפועל, משרד הרישוי מסתמך על המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באופן כמעט תמידי כיון שאינו מבין בתחום הרפואי.

כאשר ביקשתי את החומר הרפואי בענייני מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הם סרבו לתת לי אותו האם יש למכון הרפואי לבטיחות בדרכים זכות לא להראות לי את החומר בענייני?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חייב לתת לך להתגונן ולהלחם על החזרת רשיונך ועל כן מחובתם לכל הפחות להראות את החומר לעורך דינך או לרופא המטפל בך.
במקרים שכאלו משרדנו מקבל את החומר אליו בכפוף להתחייבות שלא להציג את החומר בפני הנהג .

נערכה לי שיחה קצרה מאד עם פסיכולוג והוא החליט שלא לאשר לי לנהוג. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט כזו החלטה על סמך בדיקה של 2 דקות?

על פי החוק היבש, אכן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי להחליט לפסול את רשיון נהיגתך אולם יש לעמוד על הסיבות על בסיסן החליט לפסול את הרשיון. אם הסיבות המצאו כסיבות שגויות או לא רלוונטיות, תוכל לדרוש באמצעות הליך משפטי הוצאות כספיות מהמכון הרפואי וממשרד התחבורה

מהו משך הזמן מרגע זימוני למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועד לקבלת רשיוני?

אם אינך מיוצג, התהליך יכול להתפרס על חצי שנה! (צריך המון סבלנות) אולם, אם אתה מיוצג סביר שהתהליך יתקצר בהרבה.

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לפסול לי את הרשיון אם לא התייצבתי לבדיקות מטעמו?

כן בהחלט והוא אף נוהג לעשות כן.

ביקשתי רשיון לאוטובוס והתחרטתי, האם אני חייב להודיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על משיכת החלטתי?

כן אחרת כל דרגות רשיונותך יותלו.

ביקשתי רשיון נהיגה למונית ופסלו לי את רשיון הנהיגה לרכב פרטי. האם המכון הרפואי לבטיחות בדרים רשאי לעשות כן?

כן .לצערנו הוא אכן רשאי לעשות כן, למרות שהדבר נשמע מאד לא הוגן כלפיך. חשוב לדעת כיצד להתמודד מול המכון הרפואי, על מנת להשיב את הרשיון אליך גם את הרכב הפרטי וגם את הרשיון הציבורי.

ביקשתי ממשרד הרישוי רשיון ציבורי, עברו כבר כמה חודשים וטרם קיבלתי תשובה.

אתה יכול לגשת פיזית למכון הרפואי לבטיחות בדרכים או לפנות לעורך דין המומחה בתחום על מנת שיפתור לך את הבעיה במהרה

האם עורך דין לדיני תעבורה – יכול לבדוק בשמי היכן נמצא התיק והאם התשובה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים תגיע אלי בקרוב?

עורך דין לדיני תעבורה יכול בהחלט לנסות ולבדוק עבורך היכן עומד התיק. פעמים רבות משרדנו העלה סיבות טובות מדוע ישנו טעם להקדים את תשובת המכון הרפואי ובכך "לקדם" את התיק.
לנוחיותיך: קבלת קהל במכון בתל אביב: ביום ג׳ בין השעות 12:00-14:00, קבלת קהל במכון בחיפה ביום ה בין השעות: 8:00-12:00

עלי לבצע קורס נהיגה מונעת עקב שלילה בגין נקודות, אך הקורס נפתח רק בעוד זמן רב. מה אני אמור לעשות בינתיים?

עליך להרשם לקורס במקום הקרוב למקום מגוריך, אחר מכן תפנה למשרד הרישוי ותציג את אסמכתת הרישום לקורס. המשרד יספק לך רשיון זמני לחצי שנה.

היכן נרשמים לקורס נהיגה מונעת?

הקורסים מתבצעים על ידי 2 גופים :״רשת עמל״ ו ״האוניברסיטה הפתוחה״. עליך להתקשר אחת עם אחד הגופים ולמצא את המיקום הנוח ביותר עבורך.

לנוחיותך להלן מספרי הטלפון: ״עמל״ טל : 052-9998822, אונ׳ פתוחה 09-7782255.

מהו הטופס הירוק כמה זמן תוקפו?

הטופס הירוק הינו ההצהרה הבריאותית שמו רש"ל 18 ותוקפו שנתיים ימים באם ההפניה של משרד הרישוי שבידך בתוקף כמובן

היכן אני אמור לשלם את האגרה ?

דרישה לתשלום אגרה) או באמצעות אתר האינטרנט של המכון הרפואי. יש להדפיס אישור התשלום ולשמור בעת הצורך

האם ניתן לקבל פטור מהאגרות הגבוהות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

ניתן להגיש בקשה למנהל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, תוך צירוף כל המסמכים התומכים בסיבות למתן הפטור. יתכן ותקבל פטור חלקי, מלא או ש…כלל לא תקבל פטור

לאחר שנה של התליית רשיון עקב מצב רפואי – האם עלי לבצע טסט ותיאוריה?

אם הפסילה נעשתה על ידי בית המשפט אזי שלאחר שנה תאלץ לבצע טסט ותיאוריה.
אם הפסילה היא מטעמי אי כושר נהיגה אזי שמשרד הרישוי בדרך לא אמור לדרוש מבחנים אלו בפסילה של פחות משנתיים ימים

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי לשאול אותי כל העולה על רוחו?

בהחלט לא! זהו אחד היתרונות לבוא מיוצג על ידי עורך דין לדיני התעבורה. עורך הדין שלך אמור להגן עליך מפני מקרים כאלו והרבה אחרים.

קיבלתי פסק דין בו נשלל רשיוני ל-60 יום, ביום ה-61 הנני רשאי לנהוג?

ברגע שהפקדת את הרשיון במזכירות בית המשפט קיבלת אישור הפקדת רשיון. מהיום הרשום באישור זה עליך למנות 61 יום, לגשת למשרד הרישוי יחד עם כתב האישום וגזר הדין ושם ינפיקו לך רשיון זמני.

ברצוני להגיש ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כיצד אשיג את החומר הרפואי בענייני?

את החומר הרפואי יש לדרוש מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בדרך כלל עורך הדין המומחה בתחום דורש את החומר בשבילך, מנתח אותו ומורה לך כיצד לפעול או שפועל בשמך.

כיצד פונים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

תל אביב: מענה טלפוני אנושי ימים א-ה בשעות 08:00-12:00
קבלת קהל לברורים: ימי שלישי, בשעות 12:00-14:00
חיפה: מענה טלפוני אנושי ימים א-ה בשעות 08:00-12:00
קבלת קהל לבירורים: ימי חמישי, בשעות 08:00-10:00

משרד הרישוי סרב לתת לי רשיון ציבורי. עד מתי אני יכול להגיש ערר?

תוך 30 יום מהיום בו משרד הרישוי נתן החלטתו ושלל את רשיונך. מומלץ לשכור עורך דין שהוא יגיש בשמך את הערר ויכוון אותך לאורך כל ההליך.

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין לדיני התעבורה.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 0544-629-639
דנה דוד – עורך דין לתעבורה