אודם 14, פתח תקווה

052-9095430

זמינות מקסימלית

משרד: 077-3011521

מייל: dana@zd-law.co.il

תפריט
תפריט

ועדת ערר על המכון הרפואי

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וועדת ערר

מאת: עו"ד דנה דוד המתמחה בדיני התעבורה

לא מעט נהגים נתקלים בקושי בהנפקת רשיון נהיגה או השבתו לכיסם מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים .המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או בקיצור המרב"ד, מהווה את הזרוע הרפואית של משרד הרישוי. זאת כיון שמשרד הרישוי אינו בעל הידע הרפואי והסמכות להחליט באשר לכושר נהיגה.

בכל מקרה בו מתעורר ספק באם נהג רשאי להחזיק ברשיון נהיגה בשל סיבות רפואיות דוגמאת בעיות ראייה (או סיבות נוספות) או כאשר נהג מעונין להרחיב את סיווג רשיון נהיגתו (למשל בבקשה לקבלת רשיון נהיגה ציבורי), אזי שיומצא לנהג זימון לבדיקות ו/או מבחנים למיניהם, שיבוצעו על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ו/או מי מטעמו. כמו כן, הנהג ידרש, במילוי טופס אשר מכונה בריאות , שהינו הצהרה בריאותית כולל הצהרתו של הרופא המטפל בנהג.

הבדיקות אליו מפנה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הן תלוי נהג ואינן אחידות לכלל הנהגים (ועולות לא מעט). באופן כוללני, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בוחן, בין היתר, את הדברים הבאים: רישום העבירות הפליליות הקיימות לנהג, רישום עבירות התעבורתיות אותן ביצע הנהג, אשפוזים פסיכיאטרים, מחלות ובעיות רפואיות למיניהן וכן היבטים פיסית ונפשיים נוספים.

חשוב לזכור, כי בשל העובדה, שישנם תיקים רבים ביותר בהם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מטפל בו זמנית, הנהג נאלץ להמתין זמן לא מבוטל עד לקביעת מועד לביצוע את הבדיקות. לאחר הבדיקות האמורות, ישנם נהגים הנקראים להופיע בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פעם נוספת וישנם נהגים אשר לגביהם אף נדרשים נתונים נוספים מהרשויות השונות וזאת על מנת וטרם גיבוש ההחלטה הגורלית – באם להתלות את רשיון הנהג או להשיבו.

האם ניתן לערער על החלטתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

וודאי. במקרים אלו, משרדנו פונה בשם הנהג אל ועדת ערר של משרד התחבורה הכוללת 3 רופאים, אשר ממוקמת בבית החולים תל השומר וזאת תוך 30 ימים מיום קבלת החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים להתלות את רשיונו. עורך דין לדיני תעבורה, אשר מבין בתחום יכול להעלות  משמעותית את הסיכויים להשבת או אי התליית רשיון הנהיגה אשר הותלה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ועדת הערר ברת סמכות לבטל, לאשר או לשנות את החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כמו גם לדרוש בדיקה מחודשת של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. אם ועדת הערר החליטה גם היא להתלות את רשיון הנהג,  ניתן להשיג על כך על ידי ערעור לבית המשפט המחוזי. יש לציין, כי העתירה לבית המשפט המחוזי יכולה להתקבל רק על בסיס טענות משפטיות.

למשרדנו הצלחות רבות ויקרות מפז – רשיון הנהג לרוב הינו חשוב מפז, על כן נהג – אל תהסס, התקשר עוד היום למשרדנו המתמחה בדיני התעבורה – על מנת להעלות את סיכויך להשיב את רשיונך בכיסך.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג כעת לעורך דין לייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים  052-9095430

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

עונש נהיגה בשכרות
בלוג
דנה דוד

עונש נהיגה בשכרות

כותבת ועורכת המאמר:  עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה רבים מלקוחותיי, אשר מוגש נגדם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, שואלים אותי בפחד מה יהיה

קרא עוד »
שלילת רישיון
בלוג
דנה דוד

נהג צעיר נהיגה בשכרות

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה ברף הגבוה במתחם העבירות. על כן, קבע המחוקק כי היא תטמון

קרא עוד »
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות